להשקיף על המרחב מהר כוכב

מסלול משפחתי מעגלי ממעיין קסום, דרך פריחה מרהיבה אל תצפית עוצרת נשימה

אוהבים נוף? מצוין. לא יכולים לוותר על מעיין? אנחנו מבינים. חייבים לשלב פריחה אביבית? עוד יותר טוב. כי את כל אלה תוכלו למצוא במסלול משפחתי ומעגלי בהר כוכב.

נתחיל את הטיול במעיין הכרמים ביישוב כוכב השחר. זהו מעיין אקולוגי יפהפה הכולל גם בריכת שכשוך לפעוטות וגם בריכה בעומק של כמטר אחד. המים מוזרמים לבריכות מתוך בריכת דגים אקולוגית ובאמצעות מפלים. סביב המעיין פינות ישיבה וזוהי נקודה מצוינת לפיקניק בטבע.

מהמעיין נטפס אל הר כוכב דרך סימון שבילים ירוק. לאורך הדרך נפגוש פריחה אביבית מרהיבה הכוללת גם פרחים נדירים, וגם שרידי מערות מגורים ובורות מים.

גולת הכותרת של המסלול נמצאת בסככת התצפית בראש ההר. זוהי אחת התצפיות המרהיבות בישראל, והיא משתרעת מירושלים והרי בנימין במערב, דרך ים המלח מדרום וכלה בבקעת הירדן והרי הגלעד ממזרח.

נחזור לנקודת ההתחלה הדרך ג'יפים המסומנת בצבע כחול.

איך מגיעים? מכניסים ל-WAZE "מעיין הכרמים כוכב השחר" או לחצו כאן 

מעיין כרמים

מוסיפים אטרקציה

חוות עמק איילון | בית האיכר
אטרקציות

חוות עמק איילון | בית האיכר

בפסח הזה חוזרים אל הטבע והמקורות. ואנו נארח אתכם בחוות עמק איילון באווירה תנכ"ית וכפרית, כמו שרק הטבע והחי יודעים להציע… הדרכות: ·  הדרכה וסיור בתחנת הצאן והחליבה. ·  הדרכה בנושא יוני דואר ויונים נדירות. ·  הדרכה בתחנת הנחשים מופעים סדנאות ופעילויות לכל המשפחה: ·  חדש!!! מופע של זוחלים מיוחדים. ·  סדנא ומופע אילוף כלבים.

קרא עוד »

מסיימים בפיקניק במעיין

עיינות ענר
מעיינות

עיינות ענר | סמוך ליישוב נריה

מתחם המעיינות נמצא בחורש קסום עם פינות ישיבה מוצלות וספסלי פיקניק. הנביעות מוזרמות לכמה בריכות גדולות ועמוקות, ובצידן פרגולה מוצלת ושולחנות פיקניק בין עצי חורש ופרי. בסמוך למתחם המעיינות נמצאים שרידי עתיקות, ביניהם שתי מערות קבורה שבאחת מהן נמצא סרקופג. עוד תוכלו לזהות מערכת השקיה קדומה ושרידי מבנים עתיקים. איך להגיע? ליחצו כאן

קרא עוד »
מעיין עטרת
מעיינות

מעיין עטרת | סמוך ליישוב עטרת

נביעה קטנה בסמוך ליישוב עטרת המובילה מים לשתי בריכות רבועות באורך של כ-5 מטרים שמחוברות ביניהן באמת מים קטנה: בריכה אחת רדודה (עומק של 80-50 סנטימטרים) ומתאימה לפעוטות, והשנייה עמוקה (עומק של 2.00-1.50 מטרים) ומתאימה למבוגרים. במתחם המעיין מוצבים ספסלי פיקניק שמהם ניתן להשקיף על הנוף. איך להגיע? ליחצו כאן

קרא עוד »